VSTUP ZDARMA
Pavel

Pavel

773 623 623

Pavel Svoboda

BIO

Často si v našem fitness klubu všímám lidí, kteří trénují bezmyšlenkovitě a bezcílně. Většina z nich navíc bez zvládnutí základních vědomostí o stabilizačním systému, centraci rameních kloubu, kyčelních kloubů a správném využití břišních svalů. Dnes tolik oblíbené posilování takzvaného core většina z nich bere jen jako pár cviků na břicho, nejlépe jen jednu část a konec. Přitom ke správnému použití celého coru potřebujeme umět nastavit správnou základní polohu těla, čili umět použit celý stabilizační systém. Těžko můžeme provést cvik správně bez aktivace svalů corového systému, nicméně kromě těchto svalů musíme i správně mít nastavenou polohu ramen, kyčlí, prostě celého těla.

 

Obzvláště s tím jak je dnes stále populárnější trénink mimo stroje, navíc často s maximální dynamikou, po nejdelší dobu co jsme schopni vydržet. Lidé spoléhající jen na odpozorování techniky z Youtube, popřípadě od kamaráda, který jim to vysvětlil, zbytečně zvyšují riziko zranění a zpomalují svůj vlastní pokrok. Přitom není nic jednoduššího než investovat do pár osobních tréninků a naučit se o postupném zvyšování zátěže, o správném zapojení coru, o nastavení základních poloh pro každý cvik, o důležitosti protažených svalů.

 

Nejdůležitější pro trénink, jak vám každý potvrdí, je pravidelnost. Rozumní lidé si tak radši projdou profesionálně vedeným stabilizačním tréninkem. Naučí se pracovat s vlastní vahou. Najdou si svoje specifické achilovy paty, pod vedením zkušeného člověka už nemají problém zpevnit a opravit své slabosti, následně se zaměřit na co budou chtít. Ať už je to trénink objemový, čistě aerobní, všeobecně kondiční, nebo stabilizační. Pohybovat se musíme celý život, nebylo by tedy špatné umět to správně.

KVALIFIKACE

 • Instruktor fitness a osobní trenér (face czech academy 2012)
 • Bosu Core (face czech academy 2012)
 • Masér pro rekondiční a sportovní masáž (eduspa college 2014)
 • TRX Suspension Training Course L1 (Fitness Anywhere, 2014)

SPECIALIZACE

 • Kondiční a stabilizační trénink
 • Napravování základních disbalancí v posílení těla
 • Cvičení na nestabilních podložkách (bosu, overball

MOTTO

„Pravá síla a harmonie se tvoří zevnitř a teprve potom projevuje navenek.“

GALERIE

kontakt

  ZÍSKEJTE VSTUP ZDARMA

  Vyplňte prosím své telefonní číslo, budeme Vás brzy kontaktovat pro domluvení prvního vstupu zdarma.

  Souhlasím se zpracováním os. údajů